Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Neutrino Geology

Ten polski wynalazek może uniezależnić nas od importu surowców naturalnych!

Polscy naukowcy z Neutrino Geology, na czele z dr inż. Waldemarem Maj oraz dr Andrzejem K. Drukierem, jako pierwsi na świecie chcą wprowadzić na rynek komercyjny detektor składu skorupy ziemskiej porównywalny do aparatu rentgena.
29-08-2022
Wkrótce jego rozwiązania mogą pomóc

Wkrótce jego rozwiązania mogą pomóc ponad 2 miliardom ludzi!

Stworzył pierwszą e-commerce’ową markę okularów pozwalającą w bezpieczny, prosty sposób kupować oprawki i dobrać szkła przez Intexrnet.
02-08-2022
Adam Gramala - Bioniczna proteza stopy

Najtrudniejszy pierwszy krok! O tym jak cichy bohater naszych czasów odmienia ludzkie życia.

Jeżeli miałbym podać przykład jednego z bohaterów naszych czasów to niewątpliwie byłby to on – Adam Gramala. Współtwórca polskiego startupu ENforce Medical Technologies oraz pomysłodawca projektu pt. „Bioniczna proteza stopy”.
27-07-2022
Prof Mateusz Hołda

W wieku 29 lat został najmłodszym profesorem w Polsce.

Złamał niepisaną zasadę otrzymywania tego tytułu naukowego po 35 roku życia, a jego dorobek naukowy z zakresu technik budowy serca jest imponujący jak na tak młody wiek.
22-07-2022
Wywiad z Natanielem

Pomógł w tym roku 80 000 tysiącom uczniów zdać maturę. TikTok potrafi uczyć!

Nasz startup nazywa się „Maturalni”. Stworzyliśmy go w piątkę jako paczka przyjaciół z Mielca. W dużym skrócie pomagamy uczniom napisać maturę na wymarzonym poziomie, oszczędzając przy tym ich czas.
20-07-2022
Królowa kompresji wideo - Marta Karczewicz

Technologiczna miliarderka i królowa kompresji wideo - Marta Karczewicz

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić świat bez wideo konferencji, transmisji wydarzeń sportowych online, oglądania filmów za pomocą Netflixa czy innych serwisów streamingowych.
13-07-2022

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

OLED najnowszej generacji

Polska naukowa firma w przeddzień wdrożenia pierwszego zielonego emitera na świecie – podstawy tworzenia OLED najnowszej generacji [materiał video]

Polska młoda spółka technologiczna z Torunia Noctiluca znalazła się w gronie trzech pierwszych podmiotów na świecie, które opracowały związki organiczne składające się na wyświetlacze OLED trzeciej i czwartej generacji!
23-05-2022
Kamil Wroński panele słoneczne

Kamil Wroński ma 14 lat i został najmłodszym przedsiębiorcą w Polsce. Stworzył własną technologię sterowania panelami słonecznymi.

Kamil Wroński ma 14 lat i będzie najmłodszym przedsiębiorcą w naszym kraju. Kamil jest dziś jednocześnie uczniem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz studentem Politechniki Lubelskiej.
25-04-2022
Pasażerski dron Jetson

Tworzony przez Polaka jeden z pierwszych „pasażerskich dronów” w historii zostanie premierowo zaprezentowany światu osobiście przez księcia Monako!

Jeden z pierwszych na świecie „pasażerskich dronów” Jetson One którego współautorem jest Polak, Tomasz Patan zostanie po raz pierwszy zaprezentowany światu przez księcia Monako Alberta II w środę 8 czerwca 2022 roku.
22-04-2022
Tarcza niewidzialności

Czy można stać się niewidzialnym? Brytyjski startup Invisibility Shield Co. Stworzył „tarczę niewidzialności”.

Jedna z brytyjskich firm rusza z produkcją nowatorskiego rozwiązania – tzw. tarczy niewidzialności. Jest nią lekka, przenośna osłona, wielkością przypominająca ekran telewizora, za którą użytkownik może się schować.
12-04-2022
Avi Schiffmann

Avi Schiffmann: moja strona nie tylko pomaga ludziom w znalezieniu mieszkania, ale także w pewien sposób ratuje im życie – wywiad

Avi Schiffman ma 19 lat i jest młodym programistą, studentem Uniwersytetu Harvarda. Sam mówi o sobie, że „etnicznie jest Polakiem”. Mówi też o sobie, że jest „aktywistą internetowym”.
04-04-2022
Innowacyjna droga

Innowacyjna droga, która zbliża Barcelonę do zeroemisyjności!

Marzenia są po to, by je spełniać!!! Ten chodnik wygląda jak zwykły chodnik. Ale taki nie jest! To dla mnie najpiękniejszy i najbardziej innowacyjny chodnik na świecie!
28-03-2022
Genetyka: Technologia IVG

Technologia już niebawem może pozwolić nam mieć dziecko z samym sobą.

Może wydać się to nieprawdopodobne, ale to prawda. Genetyka dokonuje po cichu rewolucji, mogącej na zawsze zmienić nasze istnienie na Ziemi.
17-02-2022

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.