Ostatnio opublikowane
Ostatnio opublikowane
Ostatnio opublikowane
Ostatnio opublikowane
Kategorie
Ojciec robotyzacji polskiego sektora medycznego!
Niezwykły człowiek, którego wyjątkowość wynika z wysoce rozwiniętych cech wizjonerskich, zaangażowania w kreowanie współczesnej medycyny oraz niesamowitych dokonań naukowych. Jest jednym z pionierów robotów medycznych, twórca pierwszego w Europie robota do operacji serca Robin Heart.
29-12-2022
Profesor Wylęgała i jego zespół uratowali wzrok 55-letniemu, ukraińskiemu paraolimpijczykowi!
55-letni ukraiński pacjent Serhij Sydorenko, który wraz z rodziną uciekł z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski, po 30 latach został wyleczony z bielma rogówki przy wsparciu prof. Edwarda Wylęgały, szefa okulistyki w katowickim ośrodku.
27-12-2022
Polacy i ich najskuteczniejszy na świecie sposób na ludzkie cyfrowe bliźniaki!
Polacy opracowali technologię, która według ich twierdzenia jest pierwszym na świecie, pozwalającym na szybkie odtworzenie cyfrowej wersji człowieka, mającej zachowanie identyczne jak jej naturalny odpowiednik. Potrafią oni za pomocą algorytmów automatycznie przetwarzać dane 3D/4D tworząc cyfrowe modele skanowanych postaci. Dzięki temu, zatrudnienie grafików, modelarzy i animatorów jest zbędne.
27-12-2022
Młody białostocki fizyk wykrył sposób wczesnego wykrywania uszkodzeń nerwu wzrokowego!
Doktorant Łukasz Łabieniec wraz z lek. Łukaszem Lisowskim opracowali algorytm, który pozwala na wczesne wykrycie uszkodzenia nerwu wzrokowego. Wynalazek ten ma szansę stać się przełomowy w diagnostyce uszkodzeń nerwu wzrokowego.
23-12-2022
Rewolucyjna polska innowacja w sektorze telemedycznym: Zdalna diagnoza oparta na wysokiej jakości danych medycznych, z każdego miejsca na Ziemi dostępna nawet w 40 minut!
Higo to rewolucyjna usługa telemedyczna, która zmienia sposób dostępu do opieki medycznej. Dzięki niej pacjenci mogą gromadzić dane medyczne dotyczące ich stanu zdrowia i przesyłać je do lekarza, a całość została zaprojektowana tak, aby była prosta i intuicyjna w użyciu dla każdego.
09-12-2022
Kategorie
Maciej Kawecki - twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.
Michał Wiktorowicz - twórca
W zespole dr Macieja Kaweckiego odpowiada głównie za poszukiwanie, weryfikację i przedstawianie w prostej formie nowych, innowacyjnych polskich technologii szerokiemu gronu odbiorców.
Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?
Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera
Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?
Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera



Twój ruch mówi algorytmom wszystko!
Jako pierwsi w Polsce udostępnili narzędzie do bezmarkerowej analizy ruchu, serwując przy tym w pełni profesjonalną i rzeczową pomoc w diagnozie problemów z ruchem, nie tylko dzieciom z porażeniami mózgowymi i wadami genetycznymi, ale również sportowcom i dorosłym.
25-11-2022
Masz cukrzycę? Polski startup wydrukuje Ci bioniczną trzustkę!
Wizje rodem z Science Fiction stają się powoli faktem. Niebawem polski startup Polbionica za pomocą bionicznego druku 3D będzie w stanie uratować setki tysięcy osób chorych na cukrzycę i inne schorzenia trzustki. Prezentujemy rozmowę z pomysłodawcą, chirurgiem transpalntologiem i CEO startupu Polbionica prof. Michałem Wszołą.
09-11-2022
Aplikacja, którą bezdotykowo zmierzysz puls i ciśnienie krwi!
Podczas tegorocznej konferencji technologicznej Web Summit w Lizbonie spotkaliśmy wiele niesamowitych startupów. Jednak ten, jako jeden z nielicznych, przykuł naszą uwagę od samego początku. Polski startup MX Labs stworzył aplikację zdolną do rozpoznawania parametrów życiowych z twarzy za pomocą kamery smartfona!
08-11-2022
Polski game changer. Od teraz zbadasz swoje płuca przez internet!
Polski Startup z Poznania StethoMe ma szansę na zawsze odmienić telemedycynę. Stworzyli oni e-stetoskop wraz z najskuteczniejszym i najbardziej precyzyjnym algorytmem sztucznej inteligencji pozwalający na zdalne osłuchanie płuc chorego pacjenta, wykazując patologiczne czynniki osłuchowe z o wiele większym prawdopodobieństwem niż lekarze.
02-11-2022
"Sztuczna kość" czyli prawdziwa polska rewolucja w chirurgii ortopedycznej!
„Sztuczna kość” to polski wynalazek w dziedzinie chirurgii ortopedycznej zdolny do podboju świata, a mimo to tak mało ludzi o nim słyszało. Dzięki swoim właściwościom potrafi w mgnieniu oka wypełnić ubytek w naszych kościach skracając proces regeneracji.
06-10-2022
Nagroda Nobla 2022 w dziedzinie fizjologii lub medycyny przyznana!
Dzisiaj 3 października 2022 rozpoczął się tydzień Noblowski. Nagrodę w dziedzinie fizjologii lub medycyny zdobył Svante Pääbo za odkrycie dotyczące genomów wymarłych hominidów i ewolucji człowieka.
03-10-2022
Najtrudniejszy pierwszy krok! O tym jak cichy bohater naszych czasów odmienia ludzkie życia.
Jeżeli miałbym podać przykład jednego z bohaterów naszych czasów to niewątpliwie byłby to on – Adam Gramala. Współtwórca polskiego startupu ENforce Medical Technologies oraz pomysłodawca projektu pt. „Bioniczna proteza stopy”.
27-07-2022
Najnowsze posty
O twórcy Make Way
MAKE WAY
MAKE WAY
MAKE WAY
Maciej Kawecki
Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.
