Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Sukces polskich biomateriałów

Srebrny medal dla polskich doktorantek: Innowacyjne biomateriały na implanty kości prezentowane w Genewie

Młode naukowczynie z Politechniki Krakowskiej otrzymały srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie za opracowanie innowacyjnych biomateriałów na implanty kości, mających zastosowanie w medycynie regeneracyjnej tkanki kostnej.
17-05-2023
SLugG - Badania Smarów w Mikrograwitacji

Polski Zespół Studentów Odkrywa Tajemnice Smarów w Mikrograwitacji: Projekt SLugG

Odkryj fascynujący świat badań kosmicznych prowadzonych przez polski zespół studentów z Politechniki Gdańskiej, którzy biorą udział w prestiżowym programie PETRI, badając wpływ mikrograwitacji na smary stosowane w przemyśle kosmicznym.
12-05-2023
Zwycięzcy Złota w Nauce

Zdobywcy Złota w Nauce: Jak Młode Polskie Umysły Zdominowały Międzynarodowy Turniej Fizyków

Poznaj historię zwycięstwa polskiej drużyny w Międzynarodowym Turnieju Fizyków. Odkryj, jak ci młodzi naukowcy pokonali świat swoją kreatywnością, ciężką pracą i fascynacją fizyką.
11-05-2023
Tajemnica choroby Parkinsona

Tajemniczy sprzymierzeniec Parkinsona? Odkrycie, które może zmienić przyszłość terapii

Odkryj związek między bakteriami Desulfovibrio a chorobą Parkinsona oraz jak to odkrycie może wpłynąć na przyszłe strategie leczenia tego schorzenia neurodegeneracyjnego.
10-05-2023
Medycyna AI: Potencjał i Etyka

Sztuczna Inteligencja w Medycynie: Potencjał, Wyzwania i Etyka

Podczas wydarzenia "PP-RAI 2023" na Politechnice Łódzkiej, eksperci z różnych dziedzin nauki omawiali rosnącą rolę sztucznej inteligencji (AI) w medycynie, przedstawiając jej możliwości, wyzwania i etyczne aspekty w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu chorób.
06-05-2023
Małe Reaktory Jądrowe w Polsce

Na tropie energetyki przyszłości: Polska stawia na małe reaktory jądrowe

Polska stawia na małe reaktory jądrowe BWRX-300 GE Hitachi, aby przyspieszyć transformację energetyczną. Odkryj, jak innowacje energetyczne mogą przyczynić się do zredukowania emisji CO2 i osiągnięcia celów klimatycznych. Poznaj zalety technologii SMR i wybrane lokalizacje reaktorów jądrowych.
19-04-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "MakeWay", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Reaktor MARIA - Narodowy Skarb w Kryzysie

Polski reaktor jądrowy MARIA: Gdy problem wynagrodzeń decyduje o losach nauki i zdrowia

Czy problemy płacowe pracowników reaktora MARIA mogą zagrozić polskiej nauce i produkcji kluczowych izotopów medycznych? Poznaj konsekwencje kryzysu i możliwe rozwiązania.
08-04-2023
Polski sukces na SAE Aerodesign 2023

Politechniki Wrocławska i Warszawska odnoszą sukces na międzynarodowych zawodach lotniczych!

Odkryj sukces polskich studentów z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej na prestiżowych międzynarodowych zawodach SAE Aerodesign East 2023 w USA. Dowiedz się więcej o ich osiągnięciach i innowacyjnych projektach!
28-03-2023
Wagary z Politechniką - Rekordowa helisa DNA

Politechnika Bydgoska prowadzi młodzież ku odkryciom: Rekordowy dzień z DNA!

Politechnika Bydgoska organizuje wyjątkowe wydarzenie "Wagary z Politechniką", podczas którego uczniowie z różnych szkół zgłębiają tajniki biotechnologii i razem składają najdłuższą helisę DNA na świecie, bijąc rekord. Wydarzenie promuje naukę w praktyce, współpracę między uczelniami i szkołami, a także rozbudza zainteresowanie młodzieży nauką i biotechnologią.
23-03-2023
Śląska Nagroda Naukowa 2022 - Poznaj Laureatów!

Święto polskiej nauki: Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Oto laureaci Śląskiej Nagrody Naukowej 2022! Przeczytaj o wyróżnionych naukowcach i ich osiągnięciach podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
21-03-2023
Przełom Polskich Naukowców w Leczeniu Szpiczaka

Sukces polskiej hematoonkologii: Nowa nadzieja dla pacjentów ze szpiczakiem mnogim!

Polski sukces w leczeniu szpiczaka mnogiego: Odkrycie naukowców z Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego wprowadza rewolucję w terapii podtrzymującej, zwiększając szanse na długotrwałą remisję i jakość życia pacjentów na całym świecie.
18-03-2023
Upadek Silicon Valley Bank

Śmierć tysięcy startupów medycznych? Konsekwencje wielkiego upadku Silicon Valley Bank dotkną milionów ludzi.

Upadek Silicon Valley Bank, jednego z największych banków technologicznych na świecie, może mieć dotkliwe konsekwencje dla branży startupowej, w tym także medycznej. Artykuł analizuje wpływ tego zdarzenia na polskie i światowe rynki technologii oraz zastanawia się nad rola rankingów w podejmowaniu decyzji biznesowych.
13-03-2023
Ściem bez liku w askorbinowym parafarmaceutyku

Ściem bez liku w askorbinowym parafarmaceutyku

Dowiedz się, jakie są rekomendowane dawki witaminy C i jakie skutki niesie ze sobą jej niedobór. Sprawdź kontrowersje wokół lewoskrętnej witaminy C oraz jej rzekome działanie antynowotworowe. Czy suplementacja witaminą C jest konieczna?
24-02-2023

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.