Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Wózek inwalidzki sterowany wzrokiem

Niezależność w zasięgu wzroku: Polski innowacyjny wózek inwalidzki otwiera nowe możliwości dla osób z niepełnosprawnościami!

Odkryj polski wynalazek, który zmienia życie osób z niepełnosprawnościami – wózek inwalidzki sterowany wzrokiem, stworzony przez studenta Krzysztofa Linga.
22-03-2023
Rewolucyjny monitor snu z Uniwersytetu Śląskiego

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego opracowują innowacyjny monitor snu!

Poznaj innowacyjny monitor snu opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, który pomaga w walce z chrapaniem, kontroluje czynności oddechowe oraz puls, a także może być używany jako lampka, ładowarka czy monitor czystości powietrza. Dowiedz się, jak ta wielofunkcyjna technologia może poprawić jakość snu i wspierać zdrowie osób w różnym wieku.
16-03-2023
Bartosz Chejchman - polski student z Oksfordu

Od gier do programowania - historia Bartosza Chejchmana, polskiego naukowca z Uniwersytetu Oksfordzkiego

Zapoznaj się z fascynującą historią Bartosza Chejchmana, polskiego innowatora w dziedzinie informatyki, który z powodzeniem aplikował na studia na prestiżowym Uniwersytecie Oksford. W wywiadzie z nami opowie o swoich pierwszych krokach w programowaniu, procesie aplikacyjnym na Oksford, a także podzieli się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości informatyki i sztucznej inteligencji.
14-03-2023
Zdalny detektor gazów z Politechniki Wrocławskiej!

Polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opracowują innowacyjny, zdalny detektor gazów o zasięgu do 100 metrów!

Czy wiesz, że polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad nowoczesnym, laserowym czujnikiem gazów, który pozwoli na precyzyjne i selektywne wykrywanie ich na odległość do 100 metrów? Dzięki temu projektowi możliwe będzie zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, ochrona środowiska oraz lepsza kontrola procesów przemysłowych. Czytaj dalej, aby poznać więcej szczegółów.
20-03-2023
Lucjan Łągiewka - geniusz czy oszust?

Niezwykła historia wynalazcy bez formalnego wykształcenia naukowego - Lucjan Łągiewka

Odkryj historię Lucjana Łągiewki i jego wynalazek - zderzak Łągiewki. Mimo kontrowersji i krytyki ze strony niektórych naukowców, urządzenie faktycznie działa i może mieć szerokie zastosowanie w branży motoryzacyjnej. Czy ciężka praca i determinacja mogą prowadzić do osiągnięcia ważnych odkryć?
11-03-2023
Nowa era w projektowaniu implantów czaszkowych

Naukowiec z AGH prekursorem w projektowaniu implantów czaszkowych za pomocą sztucznej inteligencji!

Projekt dr. inż. Marka Wodzińskiego oparty na sztucznej inteligencji pozwala na projektowanie spersonalizowanych implantów czaszkowych w znacznie szybszy sposób niż dotychczas. Dowiedz się więcej o tej innowacyjnej metodzie i przyspieszeniu procesu operacji.
09-03-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "MakeWay", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Przyszłość fotowoltaiki - kropki kwantowe!

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali nowe, ekologiczne panele fotowoltaiczne!

Odkrycie naukowców z Politechniki Łódzkiej może przyczynić się do rewolucji w produkcji paneli fotowoltaicznych. Wykorzystując grafenowe kropki kwantowe z bioodpadów, naukowcy opracowali nową, efektywną i ekologiczną metodę produkcji elastycznych i przezroczystych ogniw fotowoltaicznych.
23-02-2023
Produkcja wody z owoców przyjazna środowisku!

Wyciśnięte do ostatniej kropli. Polska firma we współpracy z Politechniką Wrocławską wytwarza wodę z owoców!

Politechniką Wrocławską współpracując z firmą Organic Water opracowała zrównoważoną produkcją soków, wykorzystując technologię Wyparnego Oczyszczania Wody, która pozwala na oszczędność energii i zamknięcie obiegu wody w przemyśle. To ważny krok na drodze do ochrony naszej planety.
20-02-2023
Sztuczna Inteligencja tworzy nowy zawód – chatera!

Sztuczna Inteligencja tworzy nowy zawód – chatera!

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji szef agencji Job’n’Joy Tomasz Graszewicz, oraz Agencja Up pracuje ze sztuczną inteligencją oraz jej roli w branży kreatywnej. Wykorzystując Sztuczną Inteligencję stworzył zdjęcia kotów, którym następnie nadał formę kalendarza. Środki z jego sprzedaży trafią na karmę dla bezdomnych kotów wychowywanych w Schronisku na Paluchu.
17-02-2023
Nowa nadzieja dla pacjentów po zawałach serca

Ten „pompujący” implant serca z komórek macierzystych może naprawiać uszkodzenia spowodowane zawałem serca!

Artykuł poświęcony jest procesowi badań klinicznych nowych płatków przeszczepianych do serc pacjentów. Ośrodki akademickie na całym świecie prześcigają się w tej dziedzinie, by stworzyć produkt medyczny, który uratuje życie milionów ludzi na Ziemi. Przeczytaj, aby poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się więcej o płatkach przeszczepianych do serc.
15-02-2023
Telemedyczne KTG - rewolucja dla ciężarnych

Polskie rozwiązanie daje kobietom w ciąży możliwość badania dobrostanu płodu bez wychodzenia z domu!

Telemedyczna kardiotokografia Carebits to całkiem nowe rozwiązanie dla kobiet w ciąży, które umożliwia badanie dobrostanu płodu w warunkach domowych. System, opracowany przez polskiego konstruktora Andrzeja Słomkę, pozwala na analizę tętna płodu, dzięki czemu kobieta w ciągu kilku minut otrzymuje informacje o stanie zdrowia dziecka.
14-02-2023
Szczepionka dla betonu

„Zapowiada się rewolucja na rynku budowlanym”. Naukowiec ze Szczecina pracuje nad szczepionką dla betonu

Co zrobić, aby beton nie pękał? Nadzieją dla rynku budowlanego będą badania Adama Zielińskiego, doktora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, nad technologią inteligentnej pielęgnacji wewnętrznej kompozytów cementowych.
09-02-2023
Drony hybrydowe - przyszłość lotów i monitorowania

5h lotu bez przerwy - hybrydowy dron osiąga niemożliwe!

Drony to coraz bardziej popularne narzędzie w wielu dziedzinach, od fotografii i filmowania, po bezpieczeństwo i monitorowanie. Jednak jednym z największych ograniczeń jest ich zasięg i czas lotu. Firma Prometheus S.A. postanowiła rozwiązać ten problem i stworzyła innowacyjny bezzałogowy system powietrzny (BSP) o hybrydowym napędzie.
24-01-2023

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.