Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Rewolucyjna filtracja morskiej wody w słodką!

Po raz pierwszy na świecie w ten sposób przefiltrowali morską wodę w słodką!

Startupowi Nanoseen po raz pierwszy na świecie udało się przy pomocy zaawansowanej nanotechnologii uzyskać czystą wodę pitną poprzez przefiltrowanie brudnej, słonej wody prosto z Morza Bałtyckiego. Ich rozwiązanie nie wymaga wkładu żadnej dodatkowej energii, a urządzenie jest w pełni ekologiczne i całkowicie biodegradowalne.
27-10-2022
Rozszerzona rzeczywistość w walce z otyłością!

Rozszerzona rzeczywistość wspiera pracę chirurgów bariatrycznych i pacjentów z otyłością!

Dla wielu pacjentów jedyną nadzieją w walce z otyłością jest operacja bariatryczna. NEO Hospital z Krakowa, wykonał laparoskopową operację rewizyjną z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości HoloLens2 firmy Microsoft, oraz dedykowanego oprogramowania.
21-10-2022
Nowe rewolucyjne odkrycie nowego źródła światła

Polka i jej nowe rewolucyjne odkrycie nowego źródła światła!

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, CNR Nanotec, Uniwersytetu w Southampton i Uniwersytetu Islandzkiego zaprojektowali nowy system fotoniczny o elektrycznie dostrojonych cechach topologicznych, zbudowany z perowskitów i ciekłych kryształów. Nowy system można wykorzystać do tworzenia wydajnych źródeł światła.
20-10-2022

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.