Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Rozszerzona rzeczywistość w walce z otyłością!

Rozszerzona rzeczywistość wspiera pracę chirurgów bariatrycznych i pacjentów z otyłością!

Dla wielu pacjentów jedyną nadzieją w walce z otyłością jest operacja bariatryczna. NEO Hospital z Krakowa, wykonał laparoskopową operację rewizyjną z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości HoloLens2 firmy Microsoft, oraz dedykowanego oprogramowania.
21-10-2022
Kolejny sukces polskiej firmy

Kolejny sukces polskiej firmy z branży druku 3D! W 26 godzin uratowali życie noworodka.

Mając 4 dni do operacji musieli wykonać realistyczny, trójwymiarowy model czaszki dziecka. Udało się wykonać projekt w 26 godzin.
08-08-2022
OLED najnowszej generacji

Polska naukowa firma w przeddzień wdrożenia pierwszego zielonego emitera na świecie – podstawy tworzenia OLED najnowszej generacji [materiał video]

Polska młoda spółka technologiczna z Torunia Noctiluca znalazła się w gronie trzech pierwszych podmiotów na świecie, które opracowały związki organiczne składające się na wyświetlacze OLED trzeciej i czwartej generacji!
23-05-2022
Rewolucyjna operacja usunięcia guza wątroby

Rewolucyjna operacja usunięcia guza wątroby u dziecka z wykorzystaniem 3D

Parę dni temu kolejny raz udowodniono, że współpraca człowieka i maszyny, może naprawdę czynić cuda. Chirurdzy ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy przeprowadzili parę dni temu zabieg usunięcia guza wątroby u 12 letniego pacjenta z wykorzystaniem technologii 3D.
24-02-2022

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.