Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Polski wkład w rozwój komputerów kwantowych

Nowy krok w rozwoju komputerów kwantowych! Polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej przyczynili się do ważnego odkrycia.

Odkrycie naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz innych ośrodków naukowych daje nadzieję na stworzenie nowych, sterowanych światłem, podzespołów dla komputerów kwantowych. Może ono zrewolucjonizować przemysł elektroniczny i zapewnić oszczędność energii oraz efektywniejsze jej wykorzystanie.
26-01-2023
Ojciec robotyzacji polskiego sektora medycznego!

Ojciec robotyzacji polskiego sektora medycznego!

Niezwykły człowiek, którego wyjątkowość wynika z wysoce rozwiniętych cech wizjonerskich, zaangażowania w kreowanie współczesnej medycyny oraz niesamowitych dokonań naukowych. Jest jednym z pionierów robotów medycznych, twórca pierwszego w Europie robota do operacji serca Robin Heart.
29-12-2022
Katowicka okulistyka ratuje wzrok Ukraińca

Profesor Wylęgała i jego zespół uratowali wzrok 55-letniemu, ukraińskiemu paraolimpijczykowi!

55-letni ukraiński pacjent Serhij Sydorenko, który wraz z rodziną uciekł z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski, po 30 latach został wyleczony z bielma rogówki przy wsparciu prof. Edwarda Wylęgały, szefa okulistyki w katowickim ośrodku.
27-12-2022
Polacy - Mistrzowie Cyfrowych Bliźniaków

Polacy i ich najskuteczniejszy na świecie sposób na ludzkie cyfrowe bliźniaki!

Polacy opracowali technologię, która według ich twierdzenia jest pierwszym na świecie, pozwalającym na szybkie odtworzenie cyfrowej wersji człowieka, mającej zachowanie identyczne jak jej naturalny odpowiednik. Potrafią oni za pomocą algorytmów automatycznie przetwarzać dane 3D/4D tworząc cyfrowe modele skanowanych postaci. Dzięki temu, zatrudnienie grafików, modelarzy i animatorów jest zbędne.
27-12-2022
Algorytm wykrywający uszkodzenia nerwu wzrokowego

Młody białostocki fizyk wykrył sposób wczesnego wykrywania uszkodzeń nerwu wzrokowego!

Doktorant Łukasz Łabieniec wraz z lek. Łukaszem Lisowskim opracowali algorytm, który pozwala na wczesne wykrycie uszkodzenia nerwu wzrokowego. Wynalazek ten ma szansę stać się przełomowy w diagnostyce uszkodzeń nerwu wzrokowego.
23-12-2022
Rewolucyjna filtracja morskiej wody w słodką!

Po raz pierwszy na świecie w ten sposób przefiltrowali morską wodę w słodką!

Startupowi Nanoseen po raz pierwszy na świecie udało się przy pomocy zaawansowanej nanotechnologii uzyskać czystą wodę pitną poprzez przefiltrowanie brudnej, słonej wody prosto z Morza Bałtyckiego. Ich rozwiązanie nie wymaga wkładu żadnej dodatkowej energii, a urządzenie jest w pełni ekologiczne i całkowicie biodegradowalne.
27-10-2022

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.