Ostatnio opublikowane 

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Polska cyberarmia jest szóstą potęgą na świecie

Polska cyberarmia jest szóstą potęgą na świecie

Takie rozmowy w polskim internecie to prawdziwa rzadkość. Staraliśmy się o nią przez długie, długie miesiące... i w końcu się udało. Generał Karol Molenda zdecydował się ujawnić nieco szczegółów dotyczących pracy polskiej cyberarmii. Mimo niewielkiego stażu, w tym zakresie Wojsko Polskie ma prawdziwe powody do wielkiej dumy.
21-09-2023
Drugi język Polaków, czyli programowanie

Drugi język Polaków, czyli programowanie. Miron Mironiuk rozpoczął rewolucję

Miron Mironiuk to postać nietuzinkowa. I do tego taka, która ma szansę zapisać się w historii Polski. Jego inicjatywa "Programowanie = Nasz Drugi Język" ma za zadanie wynieść młodych Polaków na jeszcze wyższy poziom w dziedzinie, w której już teraz mamy mnóstwo powodów do dumy.
07-09-2023
American dream Zuzanny Bijoch - wywiad

American dream Zuzanny Bijoch - wywiad

Zuzanna Bijoch swoją karierę w modelingu zaczęła lata temu. Doszła do 13. miejsca w światowym rankingu Top 50 Models przygotowywanym przez MODELS.COM. Brała udział w pokazach domów mody, takich jak Prada, Gucci, Christian Dior, Calvin Klein, Chanel, czy Dolce & Gabbana.
21-06-2023
Rafał Biros – najmłodszy łowca komet

Rafał Biros: Niezwykła historia najmłodszego łowcy komet na świecie

Odkryj inspirującą historię Rafała Birosa, najmłodszego łowcy komet na świecie, z niewielkiego miasta Świdnica w Polsce. Jego pasja i determinacja przyczyniły się do rozwoju nauki astronomicznej i stanowią inspirację dla młodych naukowców.
31-05-2023
Sztuczna Inteligencja & Superbakterie

Sztuczna Inteligencja w walce z superbakteriami: Nowe nadzieje na horyzoncie

Jak sztuczna inteligencja przyczynia się do walki z superbakteriami? Odkryj rolę AI w odkryciu nowego antybiotyku, Abaucin, zdolnego pokonać śmiertelne superbakterie, takie jak Acinetobacter Baumannii.
30-05-2023
Przełom w technologii LED

Dr Szymon Zelewski i jego wkład w rozwój LED: rola hybrydowych perowskitów

Odkryj rewolucyjne badania dr Szymona Zelewskiego z WPPT, który uczestniczył w opracowaniu nowej generacji diod LED o zwiększonej jasności i wydajności, wykorzystując hybrydowy perowskit.
19-05-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "MakeWay", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Znaczący wkład nastolatka w cyfryzację w Polsce

Ma 18 lat i został jako najmłodszy w historii Osobowością Rzeczypospolitej

Maksymilian Paczyński, 18-letni uczeń z Iłży, wygrał nagrodę Osobowości Rzeczpospolitej Cyfrowej za stworzenie innowacyjnego programu wykorzystującego sieci neuronowe, który ma na celu zapobieganie zaśnięciu podczas jazdy przez monitorowanie ruchu gałek ocznych.
16-12-2022
Pierwszy taki żel, do hodowli ludzkich komórek 3D.

Polacy opracowali pierwszy taki żel, do hodowli ludzkich komórek 3D.

Polski startup O Real Research działa w obszarze biotechnologii. Opracował innowacyjną, opatentowaną technologię LifeGel, która rewolucjonizuje proces badawczy przekształcając go z nieefektywnej i kosztownej hodowli komórek 2D na znacznie bardziej niezawodną i efektywną hodowlę ludzkich komórek 3D.
10-12-2022
Polska rewolucja w diagnostyce telemedycznej

Rewolucyjna polska innowacja w sektorze telemedycznym: Zdalna diagnoza oparta na wysokiej jakości danych medycznych, z każdego miejsca na Ziemi dostępna nawet w 40 minut!

Higo to rewolucyjna usługa telemedyczna, która zmienia sposób dostępu do opieki medycznej. Dzięki niej pacjenci mogą gromadzić dane medyczne dotyczące ich stanu zdrowia i przesyłać je do lekarza, a całość została zaprojektowana tak, aby była prosta i intuicyjna w użyciu dla każdego.
09-12-2022
Pierwsza na świecie syntetyczna skóra z jabłek!

Polacy produkują pierwszą na świecie alternatywę dla skóry zwierzęcej i syntetycznej z wytłoków z jabłek!

Polacy stworzyli rewolucyjną alternatywę dla skóry zwierzęcej i syntetycznej z wytłoków jabłkowych! Bio2Materials to jedna z pierwszych polskich marek w sektorze organicznych i zrównoważonych tekstyliów, której skóra jest w 100% biodegradowalna.
08-12-2022
Studentka fizyki kwantowej nadzieją fizjoterapii!

Polska studentka z University College London jako pierwsza na świecie zminiaturyzowała medyczny stymulator mięśni!

Jest prawdziwym dowodem i przykładem tego, że studiowanie fizyki kwantowej na jednej z prestiżowych uczelni i prowadzenie własnego startupu może iść ze sobą w parze. Zainspirowana własnym doświadczeniem z kontuzją, założyła startup, który zminiaturyzował i zmodernizował terapię wibracyjną stosowaną między innymi w leczeniu urazów i chorób układu mięśniowo szkieletowego.
06-12-2022
Ten startup pozwoli wyhodować ryby na pustyni

Wiedeński startup pozwoli wyhodować ryby na środku pustyni!

Biotechnologiczny, wiedeński startup Blue Planet Ecosystems opracował zrównoważony i w pełni zautomatyzowany ekosystem wodny do hodowli ryb i owoców morza, umożliwiający zastosowanie go w miejscach do tej pory niedostępnych, takich jak miasta, tereny wiejskie i pustynie. Przy użyciu energii świetlnej i wody ich moduł jest w stanie wyprodukować ponad 2 tony ryb rocznie!
01-12-2022

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.