Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Ostatnio opublikowane

Polski sukces na SAE Aerodesign 2023

Politechniki Wrocławska i Warszawska odnoszą sukces na międzynarodowych zawodach lotniczych!

Odkryj sukces polskich studentów z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej na prestiżowych międzynarodowych zawodach SAE Aerodesign East 2023 w USA. Dowiedz się więcej o ich osiągnięciach i innowacyjnych projektach!
28-03-2023
Wagary z Politechniką - Rekordowa helisa DNA

Politechnika Bydgoska prowadzi młodzież ku odkryciom: Rekordowy dzień z DNA!

Politechnika Bydgoska organizuje wyjątkowe wydarzenie "Wagary z Politechniką", podczas którego uczniowie z różnych szkół zgłębiają tajniki biotechnologii i razem składają najdłuższą helisę DNA na świecie, bijąc rekord. Wydarzenie promuje naukę w praktyce, współpracę między uczelniami i szkołami, a także rozbudza zainteresowanie młodzieży nauką i biotechnologią.
23-03-2023
Śląska Nagroda Naukowa 2022 - Poznaj Laureatów!

Święto polskiej nauki: Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej 2022

Oto laureaci Śląskiej Nagrody Naukowej 2022! Przeczytaj o wyróżnionych naukowcach i ich osiągnięciach podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
21-03-2023
Przełom Polskich Naukowców w Leczeniu Szpiczaka

Sukces polskiej hematoonkologii: Nowa nadzieja dla pacjentów ze szpiczakiem mnogim!

Polski sukces w leczeniu szpiczaka mnogiego: Odkrycie naukowców z Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego wprowadza rewolucję w terapii podtrzymującej, zwiększając szanse na długotrwałą remisję i jakość życia pacjentów na całym świecie.
18-03-2023
Upadek Silicon Valley Bank

Śmierć tysięcy startupów medycznych? Konsekwencje wielkiego upadku Silicon Valley Bank dotkną milionów ludzi.

Upadek Silicon Valley Bank, jednego z największych banków technologicznych na świecie, może mieć dotkliwe konsekwencje dla branży startupowej, w tym także medycznej. Artykuł analizuje wpływ tego zdarzenia na polskie i światowe rynki technologii oraz zastanawia się nad rola rankingów w podejmowaniu decyzji biznesowych.
13-03-2023
Ściem bez liku w askorbinowym parafarmaceutyku

Ściem bez liku w askorbinowym parafarmaceutyku

Dowiedz się, jakie są rekomendowane dawki witaminy C i jakie skutki niesie ze sobą jej niedobór. Sprawdź kontrowersje wokół lewoskrętnej witaminy C oraz jej rzekome działanie antynowotworowe. Czy suplementacja witaminą C jest konieczna?
24-02-2023

Kategorie

Maciej Kawecki - twórca

Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał Wiktorowicz – twórca

bloger i odkrywca nieznanych talentów. Z pasją prowadzi blog "MakeWay", gdzie z niebywałym zapałem prezentuje zdolnych polskich naukowców oraz innowacyjne technologie prosto z rodzimej ziemi. Choć nie jest pomysłodawcą tego bloga, to dzięki swojej pracy przyczynił się do jego rozkwitu, odkrywając, weryfikując i przedstawiając skomplikowane tematy w przystępnej formie. Jako absolwent Wojskowej Akademii Technicznej z tytułem magistra inżyniera mechatroniki, Michał posiada solidne podstawy do zrozumienia i docenienia osiągnięć naukowych. Swoją pasję do majsterkowania łączy z niegasnącą ciekawością świata, co pozwala mu docierać do najbardziej fascynujących odkryć.

Wyślij

Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?

Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera

SUBSKRYBUJ

Hejt w Internecie - wyniki projektu

Hejt w Internecie - wyniki projektu "Ogarnij Hejt" Fundacji Instytut Lema i UNIQA

Czy wiesz, jakie są największe problemy, z jakimi młodzi ludzie borykają się w Internecie? Fundacja Instytutu Lema od 2019 roku prowadzi projekt "Ogarnij Hejt", którego celem jest przeciwdziałanie cyberprzemocy i edukacja młodych ludzi w zakresie radzenia sobie z tym problemem. W raporcie Fundacji omówiono problem hejtu i przedstawiono wyniki badań dotyczących tego zagadnienia.
22-02-2023
Portret DNA Art Jurka Owsiaka na aukcji WOŚP

Portret DNA Art Jurka Owsiaka na aukcji WOŚP

W serwisie aukcje.wośp.org.pl spore zamieszanie, trwają licytacje wyjątkowych przedmiotów. Z Wielką Orkiestrą, po raz kolejny grają też naukowcy z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, którzy na tegoroczną aukcję przekazali coś specjalnego -  Portret DNA Art Jurka Owsiaka.
29-01-2023
Przelot dronem w pobliżu Placu Piłsudskiego

Dron hybrydowy zaprezentowany na konferencji w Warszawie: kulminacyjnym punktem był przelot!

W dniu 24 stycznia w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się wyjątkowa konferencja, na której spółka Prometheus S.A. przedstawiła publicznie po raz pierwszy efekt swoich wieloletnich prac.
25-01-2023
Studentka fizyki kwantowej nadzieją fizjoterapii!

Polska studentka z University College London jako pierwsza na świecie zminiaturyzowała medyczny stymulator mięśni!

Jest prawdziwym dowodem i przykładem tego, że studiowanie fizyki kwantowej na jednej z prestiżowych uczelni i prowadzenie własnego startupu może iść ze sobą w parze. Zainspirowana własnym doświadczeniem z kontuzją, założyła startup, który zminiaturyzował i zmodernizował terapię wibracyjną stosowaną między innymi w leczeniu urazów i chorób układu mięśniowo szkieletowego.
06-12-2022
Zmodyfikowane cyjanobakterie na ratunek światu!

Genetycznie zmodyfikowane cyjanobakterie uratują nas przed katastrofą klimatyczną!

Dwóch studentów z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Samir Chitnavis oraz David Kim odkryło innowacyjny i niezwykle skuteczny sposób na neutralizację CO2 z atmosfery za pomocą… genetycznie modyfikowanych cyjanobakterii!
18-11-2022
Polska IZERA z nowym partnerem technologicznym!

Polski samochód elektryczny IZERA z nowym partnerem technologicznym!

Stało się! Poznaliśmy właśnie nowego partnera technologicznego ElectroMobility Poland, spółki do której należy IZERA, pierwsze polskie auto elektryczne! Podczas dzisiejszej konferencji w Elektrowni Powiśle zaprezentowano również nowy koncept platformy, oraz zmienioną linię nadwozia
17-11-2022
Rakiety uderzyły w Polskę!

Rakiety uderzyły w Polskę. Dlaczego nasz system antyrakietowy nie zareagował? [analiza]

Jak to się stało, że ponad 3 km od granicy na teren Polski spadają rakiety bez żadnej reakcji systemów obronnych? Jakim rodzajem były, czyją własnością i dlaczego aż dwie? Przeanalizujmy, co tak naprawdę się wydarzyło.
16-11-2022

Najnowsze posty

O twórcy Make Way

MAKE WAY

MAKE WAY

MAKE WAY

Maciej Kawecki

Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.