Ostatnio opublikowane
Ostatnio opublikowane
Ostatnio opublikowane
Ostatnio opublikowane
Kategorie
5h lotu bez przerwy - hybrydowy dron osiąga niemożliwe!
Drony to coraz bardziej popularne narzędzie w wielu dziedzinach, od fotografii i filmowania, po bezpieczeństwo i monitorowanie. Jednak jednym z największych ograniczeń jest ich zasięg i czas lotu. Firma Prometheus S.A. postanowiła rozwiązać ten problem i stworzyła innowacyjny bezzałogowy system powietrzny (BSP) o hybrydowym napędzie.
24-01-2023
Napisanie zaledwie 150 znaków wystarczy by prawidłowo zdiagnozować stan naszego mózgu!
Startup Neurocast odkrył, że to w jaki sposób piszemy na naszych smartfonach, może ujawnić wiele informacji na temat tego, jak działa nasz mózg. W odpowiedzi, pomysłodawcy stworzyli aplikację NeuroKeys, czyli zamiennik standardowej klawiatury używanej do pisania wiadomości, która potrafi zdiagnozować stan naszego mózgu.
20-01-2023
Pierwszy na świecie spektrometr z dedykowaną sondą do diagnostyki uszkodzeń okołoporodowych
Polacy na czele z dr Katarzyną Borycką stworzyli pierwsze urządzenie, które pozwala w ciągu minuty zdiagnozować a w konsekwencji wyleczyć uszkodzenia poporodowe.
19-01-2023
Bakterie pomogą nam w walce z alergią. Polsko-czeski zespół opracował pierwszy na świecie donosowy preparat probiotyczny łagodzący objawy alergii wziewnej.
Naukowczynie z Wrocławia mają szanse zrewolucjonizować podejście w leczeniu alergii, na którą cierpi około 1/3 ludzi na świecie. Alergia wpływa negatywnie na jakość życia, relacje społeczne czy spędzanie wolnego czasu. Pacjenci chorujący na alergię cierpią z powodu łzawiących oczu, nieżytu nosa i wynikającego z niego utrudnionego oddychania i problemów ze snem.
18-01-2023
Ma 18 lat i został jako najmłodszy w historii Osobowością Rzeczypospolitej
Maksymilian Paczyński, 18-letni uczeń z Iłży, wygrał nagrodę Osobowości Rzeczpospolitej Cyfrowej za stworzenie innowacyjnego programu wykorzystującego sieci neuronowe, który ma na celu zapobieganie zaśnięciu podczas jazdy przez monitorowanie ruchu gałek ocznych.
16-12-2022
Największa w historii Polski fuzja firm prawniczych!
Na początku 2023 roku będziemy świadkami fuzji dwóch liderów rynku prawniczego, Rymarz Zdort oraz Maruta Wachta, który specjalizuje się w "Prawie nowych technologii". Na czym polega to połączenie, jak wpłynie na jakość usług w obszarze prawa i z jakimi wyzwaniami zmierza się dziś prawo nowych technologii?
28-11-2022
Kategorie
Maciej Kawecki - twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.
Michał Wiktorowicz - twórca
W zespole dr Macieja Kaweckiego odpowiada głównie za poszukiwanie, weryfikację i przedstawianie w prostej formie nowych, innowacyjnych polskich technologii szerokiemu gronu odbiorców.
Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?
Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera
Interesują Cię moje treści i chcesz być z nimi na bieżąco?
Jutro jest już dzisiaj! Zawsze bądź na czas.

Dołącz do społeczności tych, którzy chcą wiedzieć więcej i subskrybuj do newslettera



Najnowsze posty
O twórcy Make Way
MAKE WAY
MAKE WAY
MAKE WAY
Maciej Kawecki
Twórca
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. Pozycję. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz współprowadzący kanału technologicznego wraz z Filipem Chajzerem „W Głowie Się Nie Mieści”.
